Ubercart Discounts (Alternative) (7.x-2.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: User
ja: ユーザー

en: Active
ja: アクティブ

en: Roles
ja: 役割

en: Price
ja: 価格

en: Amount
ja: 量

en: Terms
ja: ターム

en: Code
ja: コード

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Operator
ja: オペレータ

en: Order
ja: オーダー

en: Discount
ja: 割引

en: Products
ja: 商品

en: Authors
ja: 著者

en: Classes
ja: クラス

en: Ubercart - core (optional)
ja: Ubercart - コア (オプション)

en: Subtotal:
ja: 小計:

en: Specify a value to compare the order total against.
ja: 注文合計と比較する値を指定します。

en: Total is less than specified value.
ja: 合計が指定の値より小さい。

en: Total is less than or equal to specified value.
ja: 合計が指定の値以下。

en: Total is equal to specified value.
ja: 合計が指定の値と等しい。

en: Total is greater than or equal to specified value.
ja: 合計が指定の値以上。

en: Total is greater than specified value.
ja: 合計が指定の値より大きい。

en: Order total comparison type
ja: 注文合計との比較方法

en: Uses
ja: 機能

en: Discount type
ja: 割引タイプ

en: Add discount
ja: 割り引きを追加
