Ubercart Discounts (Alternative) (7.x-2.0-alpha3) - en to es translation catalogue (46 entries)

en: delete
es: eliminar

en: Submit
es: Enviar

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: Description
es: Descripción

en: Date
es: Fecha

en: Search
es: Buscar

en: Weight
es: Peso

en: Name
es: Nombre

en: edit
es: editar

en: User
es: Usuario

en: Active
es: Activo

en: N/A
es: N/D

en: Price
es: Precio

en: Amount
es: Cantidad

en: Terms
es: Términos

en: Code
es: Código

en: Anonymous
es: Anónimo

en: Operator
es: Operador

en: Order
es: Pedido

en: Discount
es: Descuento

en: Products
es: Productos

en: Authors
es: Autores

en: Classes
es: Clases

en: Ubercart - core (optional)
es: Ubercart - núcleo (opcional)

en: Filter Type
es: Tipo de filtro

en: copy
es: copiar

en: Specify a value to compare the order total against.
es: Especificar un valor con el que comparar el total del pedido.

en: Total is less than specified value.
es: El total es menor que el valor especificado.

en: Total is less than or equal to specified value.
es: El total es menor o igual que el valor especificado.

en: Total is equal to specified value.
es: El total es igual que el valor especificado.

en: Total is greater than or equal to specified value.
es: El total es mayor o igual que el valor especificado.

en: Total is greater than specified value.
es: Total es mayor que el valor especificado.

en: Order total comparison type
es: Tipo de comparación del total del pedido

en: Uses
es: Usos

en: Discount type
es: Tipo de descuento

en: <All Products>
es: <Todos los productos>

en: <All Roles>
es: <Todos los roles>

en: Max uses
es: Máximo de usos

en: Discounts
es: Descuentos

en: Is active
es: Está activo

en: Add discount
es: Añadir un descuento

en: Percentage off
es: Porcentaje de descuento

en: Add "Discounted products" to cart.
es: Añadir productos con descuento al carrito de la compra.

en: Select the products which will be discounted.
es: Seleccione los productos a los que aplicar descuento.

en: Filter by Authors
es: Filtrar por autor
