Ubercart Vantiv (formerly Element) Payment Gateway (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (24 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Actions
cs: Akce

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: User
cs: Uživatel

en: Error
cs: Chyba

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Card Number
cs: Číslo karty

en: Expiration
cs: Platnost do

en: Match
cs: Odpovídá

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Not allowed
cs: Nepovoleno

en: Credit card
cs: Platební karta

en: Not defined
cs: Není definováno

en: No Match
cs: Nesouhlasí

en: Not Processed
cs: Nezpracováno

en: Should have been present
cs: By měla být přítomna

en: Issuer unable to process request
cs: Vydavatel nebyl schopen zpracovat žádost

en: Authorization and capture
cs: Autorizace a zaznamenání

en: Authorization only
cs: Pouze autorizace

en: Non-U.S. issuing bank does not support AVS.
cs: Vydavatelská banka mimo USA nepodporuje Address Verification Service.

en: Street address does not match, but 9-digit postal code matches.
cs: Adresa nesouhlasí, ale 9 místné směrovací číslo souhlasí.

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
cs: Adresa nesouhlasí, ale 5 místné směrovací číslo souhlasí.
