Ubercart Vantiv (formerly Element) Payment Gateway (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Actions
pt: Ações

en: Enabled
pt: Habilitado

en: User
pt: Usuário

en: Error
pt: Erro

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Card Number
pt: Número do cartão

en: Expiration
pt: Expiração

en: Match
pt: Ocorrência

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Credit card
pt: Cartão de crédito

en: Not defined
pt: Não definido

en: No Match
pt: Não Confere

en: Not Processed
pt: Não Processado

en: Should have been present
pt: Deve ter estado presente

en: Issuer unable to process request
pt: Emitente incapaz de processar o pedido

en: Authorization and capture
pt: Autorização e captura

en: Authorization only
pt: Autorização somente

en: CVV
pt: Códido de confirmação
