Ubercart Vantiv (formerly Element) Payment Gateway (7.x-1.5) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: User
sv: Användare

en: Error
sv: Fel

en: Not found
sv: Hittades ej

en: Card Number
sv: Kortnummer

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Credit card
sv: Kontokort

en: Not defined
sv: Ej angiven

en: No Match
sv: Ingen träff

en: Not Processed
sv: Ej bearbetad

en: Should have been present
sv: Borde ha funnits tillgänglig

en: Issuer unable to process request
sv: Utgivaren kan inte behandla förfrågan

en: Authorization and capture
sv: Auktorisering och låsning

en: Authorization only
sv: Enbart auktorisering

en: Non-U.S. issuing bank does not support AVS.
sv: Den icke amerikanska banken stödjer inte AVS.

en: Street address does not match, but 9-digit postal code matches.
sv: Gatuadressen överensstämmer inte, men det niosiffriga postnumret gör det.

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
sv: Gatuadresserna stämmer inte överens, men det gör det femsiffriga postnumren.
