Ubercart Vantiv (formerly Element) Payment Gateway (7.x-1.6) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Enabled
it: Attivato

en: User
it: Utente

en: Error
it: Errore

en: Not found
it: Non trovato

en: Card Number
it: Numero carta

en: Expiration
it: Scadenza

en: Match
it: Riscontro

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Credit card
it: Carta di credito

en: Not defined
it: Non definito

en: Not Processed
it: Non processato

en: Type: @type
it: Tipo: @type
