Ubercart Vantiv (formerly Element) Payment Gateway (7.x-1.6) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Actions
ja: アクション

en: Enabled
ja: 有効

en: User
ja: ユーザー

en: Error
ja: エラー

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Card Number
ja: カード番号

en: Expiration
ja: 有効期限

en: Match
ja: 一致

en: Duplicate
ja: 複製

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Credit card
ja: クレジットカード

en: Not defined
ja: 未定義

en: No Match
ja: 一致しません

en: Not Processed
ja: 処理できません

en: Should have been present
ja: 存在すべき

en: Issuer unable to process request
ja: 発行機関が要求を処理できません

en: Authorization and capture
ja: 認証と取得

en: Authorization only
ja: 認証のみ

en: CVV
ja: CVV番号

en: Non-U.S. issuing bank does not support AVS.
ja: 米国以外の金融機関はAVSをサポートしていません。

en: Street address does not match, but 9-digit postal code matches.
ja: ストリートアドレスと一致しませんが、9桁の郵便番号と一致します。

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
ja: ストリートアドレスと一致しませんが、5桁の郵便番号と一致します。

en: Date added
ja: 追加日付
