Ubercart Vantiv (formerly Element) Payment Gateway (7.x-1.6) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Actions
nl: Acties

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: User
nl: Gebruiker

en: Error
nl: Fout

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Card Number
nl: Kaartnummer

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: Match
nl: Overeenkomst

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Credit card
nl: Creditcard

en: Not defined
nl: Niet gedefinieerd

en: No Match
nl: Komt niet overeen

en: Not Processed
nl: Niet verwerkt

en: Should have been present
nl: Zou aanwezig moeten zijn

en: Issuer unable to process request
nl: Uitgever niet in staat aanvraag te verwerken

en: Authorization and capture
nl: Autorisatie en vastlegging

en: Authorization only
nl: Alleen autorisatie

en: CVV
nl: CVC

en: Non-U.S. issuing bank does not support AVS.
nl: Uitgisten banken buiten de VS ondersteunen geen AVS.

en: Street address does not match, but 9-digit postal code matches.
nl: Adres klopt niet, maar 9-cijferige postcode klopt wel.

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
nl: Adres klopt niet, maar 5-cijferige postcode klopt wel.

en: Date added
nl: Datum toegevoegd
