Ubercart Vantiv (formerly Element) Payment Gateway (7.x-1.7) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enabled
fr: Activé

en: User
fr: Utilisateur

en: Error
fr: Erreur

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Card Number
fr: Numéro de la carte

en: Match
fr: Correspondance

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Not allowed
fr: Non autorisé

en: Credit card
fr: Carte bancaire

en: Not defined
fr: Non défini

en: No Match
fr: Pas de correspondance

en: Not Processed
fr: Non traité

en: Should have been present
fr: Aurait dû être présent

en: Issuer unable to process request
fr: L'émetteur n'a pas réussi à traiter la demande

en: Authorization and capture
fr: Autorisation et capture

en: Authorization only
fr: Autorisation seulement

en: CVV
fr: Cryptogramme visuel

en: Non-U.S. issuing bank does not support AVS.
fr: Les banques émettrices qui ne sont pas américaines ne supportent pas AVS.

en: Are you sure you want to delete this card?
fr: Êtes-vous certain de vouloir supprimer cette carte ?

en: Name on card
fr: Nom sur la carte
