Endicia for Ubercart (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Weight
pt: Peso

en: Length
pt: Comprimento

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Continue
pt: Continuar

en: Options
pt: Opções

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Phone number
pt: Telefone

en: Units
pt: Unidades

en: Pounds
pt: Libras

en: Grams
pt: Gramas

en: Kilograms
pt: Quilogramas

en: Ounces
pt: Onças

en: Inches
pt: Polegadas

en: Feet
pt: Pés

en: Packages
pt: Pacotes

en: Destination address
pt: Endereço de destino

en: Package @id
pt: Pacote @id

en: Units of measurement
pt: Unidades de medida

en: Centimeters
pt: Centímetros

en: Millimeters
pt: Milímetros

en: Declared value
pt: Valor declarado

en: Origin address
pt: Endereço de origem

en: Physical dimensions of the package.
pt: Dimensões físicas do pacote.

en: Weight of the package. Default value is sum of product weights in the package.
pt: Peso do pacote. O valor padrão é a soma do peso dos produtos no pacote
