Endicia for Ubercart (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: E-mail
de: E-Mail

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Weight
de: Gewichtung

en: Length
de: Länge

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Continue
de: Weiter

en: Options
de: Optionen

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Units
de: Einheiten

en: USPS
de: USPS (US Postal Service)

en: Pounds
de: Pfund

en: Grams
de: Gramm

en: Kilograms
de: Kilogramm

en: Ounces
de: Unzen

en: Inches
de: Zoll

en: Feet
de: Fuß

en: Packages
de: Pakete

en: Destination address
de: Zieladresse

en: Package @id
de: Paket @id

en: Units of measurement
de: Masseinheiten

en: Centimeters
de: Zentimeter

en: Millimeters
de: Millimeter

en: Declared value
de: Ausgewiesener Wert

en: Origin address
de: Herkunfts Adresse

en: Physical dimensions of the package.
de: Abmessungen des Pakets.

en: Account Balance
de: Kontosaldo

en: Weight of the package. Default value is sum of product weights in the package.
de: Gewicht des Pakets. Standard-Wert ist die Summe der Gewichte Produkt im Paket.
