Endicia for Ubercart (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Weight
it: Peso

en: Length
it: Lunghezza

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Continue
it: Continua

en: Options
it: Opzioni

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Phone number
it: Telefono

en: Units
it: Unità

en: Pounds
it: Libbre

en: Grams
it: Grammi

en: Kilograms
it: Chilogrammi

en: Ounces
it: Once

en: Inches
it: Pollici

en: Feet
it: Piede

en: Packages
it: Imballi

en: Package @id
it: @id imballo

en: Units of measurement
it: Unità di misurazione

en: Centimeters
it: Centimetri

en: Millimeters
it: Millimetri

en: Declared value
it: Valore dichiarato

en: Origin address
it: Indirizzo di origine

en: Physical dimensions of the package.
it: Dimensioni fisiche dell'imballo.
