Ubercart Everyday (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Mode
fi: Tila

en: Production
fi: Tuotanto

en: Testing
fi: Testaus

en: Ubercart - payment
fi: Ubercart - maksu

en: Payment method title
fi: Maksutavan otsikko

en: Order review submit button text
fi: Tilauksen varmistussivun lähetysnapin teksti

en: Order complete
fi: Tilaus valmis

en: Production mode settings
fi: Tuotantotilan asetukset

en: This fieldset contains fields for production mode configuration
fi: Tämä osio sisältää tuotantotilan asetukset

en: Everyday customer ID
fi: Asiakastunnus

en: Your customer ID in Everyday service.
fi: Asiakastunnuksesi Everyday-verkkomaksu palvelussa

en: Everyday secret key for order verification
fi: Salainen avain (MAC-avain)

en: The secret key used for order vefification.
fi: Salainen avaimesi Everyday-verkkomaksu palvelussa

en: Everyday secret key version
fi: Avainversio

en: The secret key version.
fi: Salaisen avaimen versio

en: Test Mode settings
fi: Testaustilan asetukset

en: This fieldset contains fields for test mode configuration
fi: Tämä osio sisältää testaustilan asetukset

en: Everyday customer ID (test mode)
fi: Asiakastunnus (testaustila)

en: Your customer ID in Everyday service while in test mode.
fi: Asiakastunnuksesi Everyday-verkkomaksu palvelun testaustilassa

en: Everyday secret key for order verification (test mode)
fi: Salainen avaimesi Everyday-verkkomaksu palvelussa (testaustila)

en: The secret key used for order vefification in test mode.
fi: Salainen avaimesi Everyday-verkkomaksu palvelussa (testaustila)

en: Everyday secret key version (test mode)
fi: Avainversio (testaustila)

en: The secret key version in test mode.
fi: Salaisen avaimen versio (testaustila)

en: Payment method title shown in payment method selection list.
fi: Maksutavan otsikko joka näytetään asiakkaalle maksutapaa valittaessa

en: Show icon beside the payment method title.
fi: Näytä Everyday verkkomaksupainike -kuvake yhdessä maksutavan otsikon kanssa

en: Payment details message
fi: Maksutavan viesti

en: Payment details message when Everyday payment method selected
fi: Maksutavan viesti kun Everyday-verkkomaksu valittuna

en: Continue with checkout. You are directed to Everyday secure server.
fi: Tilauksen lopussa teidät ohjataan Everyday-verkkomaksupalveluun.

en: Proceed to Everyday
fi: Tilauksen lopussa teidät ohjataan Everyday-verkkomaksupalveluun.

en: Reference number prefix
fi: Viitenumeron etuliite

en: Reference number prefix to be used while providing order's reference number. Reference number's minimum length is 3 digits and check number. Reference number cannot start with 0.
fi: Viitenumeron etuliite tilauksen viitenumeroa laskettaessa. Viitenumero tulee olla vähintään 3 merkkiä pitkä ja se ei voi alkaa numerolla 0

en: Payment through Everyday Online Payment service has been cancelled. Your order is not completed. Please try again or contact us.
fi: Everyday-verkkomaksu keskeytetty. Tilaus on yhä vahvistamatta. Ole hyvä ja yritä uudestaan tai ongelmatilanteessa ota yhteyttä asiakaspalveluun.

en: Payment has been rejected by Everyday Online Payment service. Please select another payment method to complete your order.
fi: Everyday-verkkomaksun maksutapahtuma hylätty koska luottopäätöstä ei voitu tehdä. Ole hyvä ja valitse toinen maksutapa.

en: Everyday Online Payment
fi: Everyday-verkkomaksu

en: Everyday Web Payment module is in test mode
fi: Everyday maksumoduuli on testaustilassa

en: Everyday Web Payment
fi: Everyday-verkkomaksu

en: Provide everyday specific text for the submit button on the order review page.
fi: Muuta tilauksen varmistussivun lähetysnapin oletusteksti kun Everyday-verkkomaksu valittuna
