Extra Fields Checkout Pane (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Required
fa: اجباری

en: edit
fa: ویرایش

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: n/a
fa: هیچ

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Display options
fa: گزینه‌های نمایش

en: Order
fa: سفارش

en: Constant
fa: ثابت

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Address Book
fa: دفتر تلفن

en: Billing address
fa: آدرس جهت صدور صورتحساب

en: This is a multilingual variable.
fa: این یک متغیر چندزبانه است.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fa: اگر PHP-mode انتخاب شده باشد، کد PHP خود را بین %php وارد کنید. توجه داشته باشید اجرای کد اشتباه می‌تواند سایت را از کار بیاندازد.

en: Ubercart - extra
fa: آبرکارت - اضافی

en: Please select
fa: لطفا انتخاب کنید

en: Address fields
fa: فیلدهای آدرس

en: List position
fa: موقعیت لیست

en: Checked
fa: بررسی شده
