Extra Fields Checkout Pane (7.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Value
hu: Érték

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: Required
hu: Szükséges

en: edit
hu: szerkesztés

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: n/a
hu: n. a.

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Display options
hu: Megjelenítési beállítások

en: Order
hu: Rendelés

en: Constant
hu: Állandó

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Address Book
hu: Címjegyzék

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: This is a multilingual variable.
hu: Ez egy többnyelvű változó.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Extra information
hu: Kiegészítő információ

en: Please select
hu: Választás szükséges

en: Address fields
hu: Címmezők

en: List position
hu: Listapozíció

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Ubercart Addresses
hu: Übercart Addresses

en: Delivery address
hu: Szállítási cím

en: Checked
hu: Ellenőrizve

en: use php fields
hu: php mezők használata
