FedEx Shipping (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: Weight
da: Vægt

en: Length
da: Længde

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Paid
da: Betalt

en: Production
da: Produktion

en: Units
da: Enheder

en: Installed
da: Installeret

en: Testing
da: Test

en: Grams
da: Gram

en: Kilograms
da: Kg

en: Inches
da: Tommer

en: Feet
da: Fod

en: Percentage (%)
da: Procent (%)

en: Packages
da: Pakker

en: Package type
da: Pakketype

en: Ship date
da: Forsendelsesdato

en: Shipping method
da: Forsendelsesmetode

en: Centimeters
da: Centimeter

en: Millimeters
da: Millimeter

en: Declared value
da: Opgivet værdi

en: Shipment data
da: Forsendelsesdata

en: Multiplier (×)
da: Multiplikator (×)

en: Indicate whether each product is quoted as shipping separately or all in one package.
da: Angiv, om hvert enkelt produkt er anført som separat forsendelse eller alle i én pakke.

en: Password field is required.
da: Adgangskoden er obligatorisk.

en: Package !id
da: Pakke !id

en: Physical dimensions of the package.
da: Fysiske dimensioner af pakken.

en: Review shipment
da: Gennemgå forsendelse

en: Could not open a file to save the label image.
da: Kunne ikke åbne en fil for at gemme etiketbilledet.

en: Ship to
da: Send til

en: Credentials
da: Brugeroplysninger

en: When enabled, products are insured for their full value.
da: Hvis aktiveret, er varer forsikret for deres fulde værdi.

en: Forever
da: Altid

en: Customer selected "@method" as the shipping method and paid @rate
da: Kunden valgte "@method" som forsendelsesmetode og betalte @rate
