FedEx Shipping (7.x-2.0) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Weight
de: Gewichtung

en: Length
de: Länge

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Paid
de: Bezahlt

en: Production
de: Produktion

en: Units
de: Einheiten

en: Not Installed
de: nicht installiert

en: Installed
de: Installiert

en: Testing
de: Testen

en: Pounds
de: Pfund

en: Grams
de: Gramm

en: Kilograms
de: Kilogramm

en: Ounces
de: Unzen

en: Inches
de: Zoll

en: Feet
de: Fuß

en: Percentage (%)
de: Prozentual (%)

en: Packages
de: Pakete

en: Package type
de: Paket Art

en: Ship date
de: Versanddatum

en: Shipping method
de: Versandart

en: Ubercart - fulfillment
de: Ubercart - Versand

en: Centimeters
de: Zentimeter

en: Millimeters
de: Millimeter

en: Declared value
de: Ausgewiesener Wert

en: Shipment data
de: Versand Daten

en: Multiplier (×)
de: Multiplikator (x)

en: Addition (!currency)
de: Aufschalg (!currency)

en: Indicate whether each product is quoted as shipping separately or all in one package.
de: Legen Sie fest ob jedes Produkt einzeln versandt wird oder alle in einem Paket.

en: Password field is required.
de: Das Passwortfeld muss ausgefüllt werden.

en: Package !id
de: Paket !id

en: Physical dimensions of the package.
de: Abmessungen des Pakets.

en: Review shipment
de: Versand Kontrolieren

en: Could not open a file to save the label image.
de: Konnte keine Datei öffnen um das Etiketten Bild zu speichern.

en: Ship to
de: Empfänger

en: Small Package
de: Kleines Packet

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Markups
de: Auszeichnungen

en: Addition (!mass)
de: Hinzufügen (!mass)

en: Each product in its own package
de: Jedes Produkt ist ein eigenes Paket

en: All products in one package
de: Alle Produkte in einem Paket

en: 1 package | @count packages
de[0]: 1 Paket
de[1]: @count Pakete

en: When enabled, products are insured for their full value.
de: Produkte mit ihrem vollen Wert versichern.

en: Forever
de: Immer

en: Weight of the package. Default value is sum of product weights in the package.
de: Gewicht des Pakets. Standard-Wert ist die Summe der Gewichte Produkt im Paket.

en: Address type
de: Adresstyp
