FedEx Shipping (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Weight
it: Peso

en: Length
it: Lunghezza

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Production
it: Produzione

en: Units
it: Unità

en: Installed
it: Installato

en: Testing
it: In fase di test

en: Pounds
it: Libbre

en: Grams
it: Grammi

en: Kilograms
it: Chilogrammi

en: Ounces
it: Once

en: Inches
it: Pollici

en: Feet
it: Piede

en: Percentage (%)
it: Percentuale (%)

en: Packages
it: Imballi

en: Package type
it: Tipo imballo

en: Ship date
it: Data di spedizione

en: Shipping method
it: Metodo di spedizione

en: Ubercart - fulfillment
it: Ubercart - esecuzione

en: Centimeters
it: Centimetri

en: Millimeters
it: Millimetri

en: Declared value
it: Valore dichiarato

en: Shipment data
it: Dati relativi alla spedizione

en: Multiplier (×)
it: Moltiplicatore (×)

en: Addition (!currency)
it: Addizione (!currency)

en: Password field is required.
it: Il campo password è obbligatorio.

en: Package !id
it: !id imballo

en: Physical dimensions of the package.
it: Dimensioni fisiche dell'imballo.

en: Review shipment
it: Rivedi consegna

en: Could not open a file to save the label image.
it: Impossibile aprire un file per salvare l'etichetta immagine.

en: Ship to
it: Consegna a

en: When enabled, products are insured for their full value.
it: Quando attivato, i prodotti vengono assicurati per il loro valore completo.

en: Rate markup must be a numeric value.
it: Il ricarico deve essere un valore numerico.

en: Forever
it: Per sempre
