FedEx Shipping (7.x-2.0) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: Weight
sv: Vikt

en: Length
sv: Längd

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Paid
sv: Betald

en: Production
sv: Produktion

en: Units
sv: Enheter

en: Not Installed
sv: Inte installerad

en: Installed
sv: Installerad

en: Testing
sv: Test

en: Pounds
sv: Pund

en: Grams
sv: Gram

en: Kilograms
sv: Kilogram

en: Ounces
sv: Uns

en: Inches
sv: Tum

en: Feet
sv: Fot

en: Percentage (%)
sv: Procent (%)

en: Packages
sv: Paket

en: Package type
sv: Typ av paket

en: Ship date
sv: Leveransdatum

en: Shipping method
sv: Fraktmetod

en: Ubercart - fulfillment
sv: Ubercart - genomförande

en: Centimeters
sv: Centimeter

en: Millimeters
sv: Millimeter

en: Declared value
sv: Deklarerat värde

en: Shipment data
sv: Information för sändning

en: Multiplier (×)
sv: Multiplikator (x)

en: Addition (!currency)
sv: Tillägg (!currency)

en: Indicate whether each product is quoted as shipping separately or all in one package.
sv: Ange om varje vara offereras separat eller som alla i ett paket.

en: Password field is required.
sv: Lösenordsfältet är obligatoriskt.

en: Package !id
sv: Paket !id

en: Physical dimensions of the package.
sv: Fysiskt mått för paketet.

en: Review shipment
sv: Överblicka sändningen

en: Could not open a file to save the label image.
sv: Kunde inte öppna filen för att spara etikettbilden.

en: Ship to
sv: Leverera till

en: Credentials
sv: Referenser

en: Markups
sv: Pålägg

en: Addition (!mass)
sv: Tillägg (!mass)

en: Each product in its own package
sv: Varje vara i sitt eget paket

en: All products in one package
sv: Alla varor i ett paket

en: 1 package | @count packages
sv[0]: 1 paket
sv[1]: @count paket

en: When enabled, products are insured for their full value.
sv: När denna är aktiverad så är varorna försäkrade till sitt fulla värde.

en: Rate markup must be a numeric value.
sv: Typ av pålägg måste vara ett numeriskt värde.

en: Forever
sv: För alltid

en: Account number and authorization information.
sv: Kontonummer och tillståndsinformation.

en: Preferences that affect computation of quote.
sv: Valmöjligheter som påverkar beräkningen av fraktoffert.

en: Modifiers to the shipping weight and quoted rate.
sv: Modifierare till fraktvikten och fraktoffert.

en: Weight markup must be a numeric value.
sv: Vikttillägg måste vara ett numeriskt värde.
