FedEx Shipping (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Weight
ja: ウェイト

en: Length
ja: 長さ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Production
ja: 運用中

en: Units
ja: 単位

en: Not Installed
ja: 未インストール

en: Installed
ja: インストール済み

en: Testing
ja: テスト

en: Pounds
ja: ポンド

en: Grams
ja: グラム

en: Kilograms
ja: キログラム

en: Ounces
ja: オンス

en: Inches
ja: インチ

en: Feet
ja: フィート

en: Percentage (%)
ja: 割合（％）

en: Packages
ja: パッケージ

en: Package type
ja: パッケージタイプ

en: Ship date
ja: 配送日

en: Shipping method
ja: 配送方法

en: Ubercart - fulfillment
ja: Ubercart - 遂行

en: Centimeters
ja: センチメートル

en: Millimeters
ja: ミリメートル

en: Declared value
ja: 公示価格

en: Shipment data
ja: 配送データ

en: Multiplier (×)
ja: 乗算（×）

en: Addition (!currency)
ja: 追加額(!currency)

en: Password field is required.
ja: パスワードフィールドの入力は必須です。

en: Package !id
ja: パッケージ !id

en: Physical dimensions of the package.
ja: パッケージの外形寸法

en: Review shipment
ja: 出荷を確認

en: Could not open a file to save the label image.
ja: ラベル画像を保存するファイルを開けませんでした。

en: Ship to
ja: 配送先

en: Credentials
ja: 資格情報

en: List Prices
ja: 定価

en: E-Mail Notification
ja: メール通知

en: When enabled, products are insured for their full value.
ja: 有効ときは、商品の全額が補償されます。

en: Error in processing FedEx tracking transaction.
ja: FedEx追跡トランザクション処理中にエラーが発生しました。

en: Forever
ja: 無期限
