FedEx Shipping (7.x-2.0) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Weight
nl: Gewicht

en: Length
nl: Lengte

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Paid
nl: Betaald

en: Production
nl: Productie

en: Units
nl: Eenheden

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Testing
nl: Tests

en: Pounds
nl: Ponden

en: Grams
nl: Grammen

en: Kilograms
nl: Kilo's

en: Inches
nl: Inch

en: Feet
nl: Voet

en: Packages
nl: Pakketten

en: Package type
nl: Verpakking

en: Ship date
nl: Verzenddatum

en: Shipping method
nl: Wijze van verzenden

en: Centimeters
nl: Centimeter

en: Millimeters
nl: Millimeter

en: Declared value
nl: Aangegeven waarde

en: Shipment data
nl: Verzendgegevens

en: Multiplier (×)
nl: Vermenigvuldigingsfactor (×)

en: Addition (!currency)
nl: Toevoeging (!currency)

en: Indicate whether each product is quoted as shipping separately or all in one package.
nl: Geef aan of deze berekening geldt voor afzonderlijke verzending van producten of gezamenlijke verzending.

en: Password field is required.
nl: Wachtwoord is verplicht.

en: Package !id
nl: Pakket !id

en: Physical dimensions of the package.
nl: Afmetingen van het pakket.

en: Review shipment
nl: Bekijk verzending

en: Could not open a file to save the label image.
nl: Kan een bestand niet openen om de label afbeelding op te slaan.

en: Ship to
nl: Verzend naar

en: Credentials
nl: Referenties

en: Each product in its own package
nl: Elk product in zijn eigen pakket

en: All products in one package
nl: Alle producten in één pakket

en: 1 package | @count packages
nl[0]: 1 pakket
nl[1]: @count pakketten

en: When enabled, products are insured for their full value.
nl: Indien ingeschakeld zijn producten voor hun volledige waarde verzekerd.

en: Forever
nl: Voor altijd

en: Account number and authorization information.
nl: Accountummer en autorisatie-informatie.

en: Weight of the package. Default value is sum of product weights in the package.
nl: Pakketgewicht. Standaardwaarde is de som van alle productgewichten in het pakket.

en: Customer selected "@method" as the shipping method and paid @rate
nl: Klant heeft '@method' als verzendmethode gekozen en @rate betaald.

en: Label Printing
nl: Label printen

en: Label lifetime
nl: Label-levensduur

en: Could not find or create the directory %directory in the file system path.
nl: Kon de map %directory in het bestandssysteempad niet vinden of aanmaken.

en: Address type
nl: Adressoort
