FedEx Shipping (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Weight
uk: Вага

en: Length
uk: Довжина

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Paid
uk: Оплачено

en: Production
uk: Експлуатація

en: Units
uk: Одиниці

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Installed
uk: Встановлено

en: Testing
uk: Тестування

en: Pounds
uk: Фунти

en: Grams
uk: Грами

en: Kilograms
uk: Кілограми

en: Ounces
uk: Унції

en: Inches
uk: Дюйми

en: Feet
uk: Фути

en: Percentage (%)
uk: Процент (%)

en: Packages
uk: Пакунки

en: Package type
uk: Тип пакунку

en: Ship date
uk: Дата відвантаження

en: Shipping method
uk: Спосіб доставки

en: Centimeters
uk: Сантиметри

en: Millimeters
uk: Міліметри

en: Declared value
uk: Декларована вартість

en: Shipment data
uk: Дата відвантаження

en: Multiplier (×)
uk: Коефіцієнт (×)

en: Addition (!currency)
uk: Надбавка (!currency)

en: Password field is required.
uk: Поле "Пароль" є обов'язковим.

en: Physical dimensions of the package.
uk: Фізичні розміри пакунку.

en: Ship to
uk: Доставити до

en: Credentials
uk: Реєстраційні дані

en: E-Mail Notification
uk: Повідомлення про надходження пошти

en: 1 package | @count packages
uk[0]: 1 пакунок
uk[1]: @count пакунки
uk[2]: @count пакунків

en: Forever
uk: Без обмежень

en: Account number and authorization information.
uk: Номер облікового запису та уповноважуюча інформація

en: Weight of the package. Default value is sum of product weights in the package.
uk: Вага пакунку. Базово це сумарна вага товарів у пакунку.

en: Address type
uk: Тип адреси

en: Reference Number
uk: Номер посилання
