Ubercart Followup (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Create
id: Buat

en: Active
id: Aktif

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: From
id: Dari

en: Details
id: Rincian

en: Send
id: Kirim

en: Repeat
id: Diulangi

en: Manual
id: Petunjuk

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: The e-mail address %mail is not valid.
id: Alamat email %mail tidak benar.

en: Order status
id: Status Order
