Ubercart GoCardless Client (7.x-2.0) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Date
cy: Dyddiad

en: - None -
cy: - Dim -

en: Update
cy: Diweddaru

en: status
cy: statws

en: Global settings
cy: Gosodiadau eang

en: Items
cy: Eitemau

en: Payment
cy: Taliad

en: Order
cy: Trefn

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: cancel
cy: Diddymu

en: Change date
cy: Newid dyddiad
