Ubercart GoCardless Client (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: created
it: Creato

en: Date
it: Data

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Update
it: Aggiorna

en: Schedule
it: Pianifica

en: week
it: settimana

en: add
it: aggiungi

en: Email
it: E-mail

en: status
it: stato

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Items
it: Elementi

en: Amount
it: Importo

en: Payment
it: Pagamento

en: Start date
it: Data iniziale

en: Order
it: Ordina

en: Operation
it: Operazione

en: Pending
it: In sospeso

en: month
it: mese

en: year
it: anno

en: price
it: prezzo

en: cancel
it: annulla

en: Complete
it: Completo

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Order ID
it: ID ordine

en: product
it: prodotto

en: Cancelled
it: Annullato

en: Go back
it: Indietro

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Adjustments
it: aggiustamenti

en: Checkout settings
it: Impostazioni del processo di acquisto

en: Not set
it: Non impostato
