Ubercart GoCardless Client (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Cancel
pt: Cancelar

en: created
pt: criado

en: Date
pt: Data

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: No data
pt: Sem dados

en: Update
pt: Atualizar

en: Schedule
pt: Agenda

en: week
pt: semana

en: add
pt: adicionar

en: status
pt: estado

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Items
pt: Itens

en: Amount
pt: Quantia

en: Payment
pt: Pagamento

en: Start date
pt: Data de início

en: Order
pt: Ordem

en: Operation
pt: Operação

en: Pending
pt: Pendente

en: month
pt: mês

en: year
pt: ano

en: price
pt: preço

en: cancel
pt: cancelar

en: Complete
pt: Concluída

en: Adjustment
pt: Ajustamento

en: Starting from
pt: A partir de

en: Order ID
pt: ID da encomenda

en: Subscription
pt: Subscrição

en: product
pt: produto

en: Cancelled
pt: Cancelado

en: Go back
pt: Retroceder

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Debugging
pt: Depuração

en: Adjustments
pt: Ajustes

en: Checkout settings
pt: Definições de Checkout

en: Not set
pt: Não configurado

en: Payment type
pt: Tipo de pagamento

en: Cancel payment
pt: Cancela pagamento
