UC Global Gateway e4 (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Password
uk: Пароль

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Match
uk: Збігається

en: Ubercart - payment
uk: Уберкарт - оплата

en: Transaction mode
uk: Режим трансакції

en: Live transactions in a live account
uk: Живі операції в живому обліковому записі

en: CVV match: @cvv
uk: Збіг CVV: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
uk: Адреса (Вулиця) збігається, індекс - ні

en: AVS error
uk: Помилка AVS

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
uk: Банк-емітент картки поза США

en: No Match on Address (Street) or ZIP
uk: Не збігається ані адреса (вулиця), ані індекс.

en: Service not supported by issuer
uk: Служба не підтримується емітентом

en: Address information is unavailable
uk: Відомості про адресу недоступна

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
uk: Дев'ятизначний індекс збігається, адреса (вулиця) - ні

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
uk: Дев'ятизначний індекс і адреса (вулиця) збігається

en: Address (Street) and five digit ZIP match
uk: П'ятизначний індекс і адреса (вулиця) збігається

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
uk: П'ятизначний індекс збігається, адреса (вулиця) - ні.

en: No Match
uk: Не збігається

en: Not Processed
uk: Не оброблений

en: Should have been present
uk: Мав бути присутній

en: Issuer unable to process request
uk: Емітент не здатний обробити запит

en: API KEY
uk: КЛЮЧ API
