UC Global Gateway e4 (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Password
cs: Heslo

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Match
cs: Odpovídá

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Transaction mode
cs: Transakční režim

en: Live transactions in a live account
cs: Skutečné transakce ve skutečném účtu

en: CVV match: @cvv
cs: CVV se shoduje: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
cs: Adresa (ulice) se shoduje, PSČ nikoliv

en: AVS error
cs: AVS chyba

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
cs: Vydavatelem kreditních karet je banka mimo U.S.

en: No Match on Address (Street) or ZIP
cs: Žádná shoda v adrese (ulice) a PSČ

en: Service not supported by issuer
cs: Služba není podporována vydavatelem

en: Address information is unavailable
cs: Informace o adrese nejsou k dispozici

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
cs: Devítipísmenné PSČ se shoduje, ale adresa (ulice) nikoliv

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
cs: Adresa a devítipísmenné PSČ se shodují

en: Address (Street) and five digit ZIP match
cs: Adresa a pětipísmenné PSČ se shodují

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
cs: Pětipísmenné PSČ se shoduje, ale adresa (ulice) nikoliv

en: No Match
cs: Nesouhlasí

en: Not Processed
cs: Nezpracováno

en: Should have been present
cs: By měla být přítomna

en: Issuer unable to process request
cs: Vydavatel nebyl schopen zpracovat žádost

en: API credentials
cs: Základní údaje API
