UC Global Gateway e4 (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Password
da: Adgangskode

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Match
da: Resultat

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Transaction mode
da: Transaktionsmåde

en: Live transactions in a live account
da: Rigtige transaktioner i en rigtig konto

en: CVV match: @cvv
da: Kontrolcifre resultat: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
da: Adresse (gade) matcher, postnr. gør ikke

en: AVS error
da: AVS fejl

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
da: Kortets udstedende bank er ikke amerikansk

en: No Match on Address (Street) or ZIP
da: Ingen resultat på adressen (gade) eller postnummer

en: Service not supported by issuer
da: Service ikke understøttet af udsteder

en: Address information is unavailable
da: Adresseinformation er ikke tilgængelig

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
da: Ni cifret postnummer matcher, adressen (gade) gør ikke

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
da: Adresse (gade) og ni cifret postnummer matcher

en: Address (Street) and five digit ZIP match
da: Adresse (gade) og fem cifret postnummer matcher

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
da: Fem cifret postnummer matcher, adresse (gade) gør ikke

en: No Match
da: Intet resultat

en: Not Processed
da: Ikke gennemført

en: Should have been present
da: Skulle have været tilstede

en: Issuer unable to process request
da: Udsteder ude af stand til at gennemføre forespørgsel

en: API credentials
da: API forudsætninger
