UC Global Gateway e4 (7.x-1.0) - en to lt translation catalogue (23 entries)

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Not found
lt: Nerasta

en: Match
lt: Sutampa

en: Ubercart - payment
lt: Ubercart - apmokėjimas

en: Transaction mode
lt: Pervedimo būdas

en: Live transactions in a live account
lt: Tiesioginis pervedimas į sąskaita

en: CVV match: @cvv
lt: CVV sutampa: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
lt: Adresas (Gatvė) sutampa, ZIP ne

en: AVS error
lt: AVS klaida

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
lt: Ne-JAV Card Issuing Bank

en: No Match on Address (Street) or ZIP
lt: Nesutampa Adresas ar ZIP

en: Service not supported by issuer
lt: Paslauga nepalaikoma leidėjo

en: Address information is unavailable
lt: Adresi informacija neįmanoma

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
lt: Devynių skaičių ZIP sutampa, Adresas ne

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
lt: Adresas ir devynių skaičių ZIP sutampa

en: Address (Street) and five digit ZIP match
lt: Adresas ir penkių skaičių ZIP sutampa

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
lt: Penkių skaičių ZIP sutampa, adresas ne

en: No Match
lt: Nesutampa

en: Not Processed
lt: Ne vykdyta

en: Should have been present
lt: Turėtų būt pateikta

en: Issuer unable to process request
lt: Leidėjui nepavyko atlikti užklausis

en: API credentials
lt: API įgaliojimai
