UC Global Gateway e4 (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Password
pt: Senha

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Match
pt: Ocorrência

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Transaction mode
pt: Modo da transação

en: Live transactions in a live account
pt: Transações reais em uma conta real

en: Address (Street) matches, ZIP does not
pt: Endereço (Rua) confere, o CEP não

en: AVS error
pt: Erro AVS

en: No Match on Address (Street) or ZIP
pt: Endereço ou CEP não confere

en: Service not supported by issuer
pt: Serviço não suportado pelo emitente

en: Address information is unavailable
pt: Informação de endereço não disponível

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
pt: CEP de nove dígitos confere, o Endereço (Rua) não

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
pt: O Endereço (Rua) e CEP de nove dígitos conferem

en: Address (Street) and five digit ZIP match
pt: O Endereço (Rua) e CEP de cinco dígitos conferem

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
pt: CEP de cinco dígitos confere, o Endereço (Rua) não

en: No Match
pt: Não Confere

en: Not Processed
pt: Não Processado

en: Should have been present
pt: Deve ter estado presente

en: Issuer unable to process request
pt: Emitente incapaz de processar o pedido
