UC Global Gateway e4 (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Password
sv: Lösenord

en: Not found
sv: Hittades ej

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Transaction mode
sv: Transaktionsläge

en: Live transactions in a live account
sv: Publika transaktioner på ett publikt konto

en: CVV match: @cvv
sv: CVV-matchning: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
sv: Adressen matchar, inte postnumret

en: AVS error
sv: AVS-fel

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
sv: Kortet är utgivet av en icke amerikansk bank

en: No Match on Address (Street) or ZIP
sv: Ingen träff på adressen (gata) eller postnumret

en: Service not supported by issuer
sv: Tjänsten stöds inte av utgivaren

en: Address information is unavailable
sv: Adressinformation är inte tillgänglig

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
sv: Niosiffrigt postnummer överensstämmer, adress (gata) gör inte det

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
sv: Adress (gata) och niosiffrigt postnummer överensstämmer

en: Address (Street) and five digit ZIP match
sv: Adress (gata) och femsiffrigt postnummer matchar

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
sv: Femsiffrigt postnummer matchar, adressen (gata) matchar inte

en: No Match
sv: Ingen träff

en: Not Processed
sv: Ej bearbetad

en: Should have been present
sv: Borde ha funnits tillgänglig

en: Issuer unable to process request
sv: Utgivaren kan inte behandla förfrågan

en: API credentials
sv: API referenser
