UC Global Gateway e4 (7.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Match
nl: Overeenkomst

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Transaction mode
nl: Transactie modus

en: Live transactions in a live account
nl: Echter transacties in een live account

en: CVV match: @cvv
nl: CVV overeenkomst: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
nl: Adres (Straatnaam) komt overeen. Postcode komt niet overeen

en: AVS error
nl: AVS-fout

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
nl: Niet-Amerikaanse creditcard-maatschappij

en: No Match on Address (Street) or ZIP
nl: Adres (straatnaam) of postcode komen niet overeen.

en: Service not supported by issuer
nl: Dienst niet ondersteund door uitgever

en: Address information is unavailable
nl: Adresinformatie niet beschikbaar

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
nl: Negen-cijferige postcode komt overeen, adres (straatnaam) niet

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
nl: Adres (straatnaam) en negen-cijferige postcode komen overeen

en: Address (Street) and five digit ZIP match
nl: Adres (straatnaam) en vijf-cijferige postcode komen overeen

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
nl: Vijf-cijferige postcode komt overeen, adres (straat) niet

en: No Match
nl: Komt niet overeen

en: Not Processed
nl: Niet verwerkt

en: Should have been present
nl: Zou aanwezig moeten zijn

en: Issuer unable to process request
nl: Uitgever niet in staat aanvraag te verwerken

en: API credentials
nl: API-gegevens
