Ubercart Global Quote (7.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Name
ja: 名前

en: Region
ja: リージョン

en: All
ja: すべて

en: Countries
ja: 国

en: Zone
ja: ゾーン

en: Regions
ja: リージョン

en: Ubercart - fulfillment
ja: Ubercart - 遂行

en: Standard delivery
ja: 通常配送

en: Shipping Rate
ja: 配送料

en: Submit Changes
ja: 変更を確定

en: The minimum value must be a number not less than 0.
ja: 最小値は0以上にする必要があります。

en: The maximum value must be a number greater than 0.
ja: 最大値は0より大きくする必要があります。

en: Shipping rate must be a number not less than 0.
ja: 配送料は0以上にする必要があります。

en: The maximum value must be greater than the minumum value.
ja: 最大値は最小値より大きくする必要があります。

en: The minimum value conflicts with an existing Range.
ja: 最小値は既存の範囲と競合します。

en: The maximum value conflicts with an existing Range.
ja: 最大値は既存の範囲と競合します。

en: No rates found.
ja: レートが見つかりません。
