Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Start date
da: Startdato

en: Credit Card
da: Kreditkort

en: Expiration
da: Udløb

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Credit card charged: !amount
da: Hævet på kreditkort: !beløb

en: Enter the owner name as it appears on the card.
da: Indtast kortholders navn som det fremgår af kortet.

en: You have entered an invalid credit card number.
da: Du har indtastet et ugyldigt kreditkortnummer.

en: The start date you entered is invalid.
da: Den indtastede startdato er ugyldig.

en: The credit card you entered has expired.
da: Det indtastede kreditkort er udløbet.

en: The issue number you entered is invalid.
da: Udgaven, du har du har tastet, er ugyldig.

en: You have entered an invalid CVV number.
da: Kontrolcifrene er ikke korrekte.

en: You must enter the issuing bank for that card.
da: Du skal angive den udstendende bank for denne korttype

en: Card type
da: Korttype

en: Card owner
da: Kortholder

en: Card number
da: Kortnummer

en: Issuing bank
da: Udstedende bank

en: Card charged, resolution code: 0022548315
da: Beløb trukket, code: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
da: Kreditkortbetalingen er gennemført.

en: (Last4)
da: (sidste4)

en: Issue number
da: Udstedelsesnummer
