Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Credit card charged: !amount
hu: A bankkártya terhelve lett: !amount

en: Enter the owner name as it appears on the card.
hu: A kártyatulajdonos neve, ahogy az a kártyán olvasható.

en: You have entered an invalid credit card number.
hu: Érvénytelen bankkártyaszám lett megadva.

en: The start date you entered is invalid.
hu: A beírt kezdődátum hibás.

en: The credit card you entered has expired.
hu: A megadott bankkártya lejárt.

en: The issue number you entered is invalid.
hu: A megadott kibocsátási szám érvénytelen.

en: You have entered an invalid CVV number.
hu: Érvénytelen CVV szám lett megadva.

en: You must enter the issuing bank for that card.
hu: Írja be a kártyát kibocsátó bankot!

en: Card type
hu: Kártyatípus

en: Card owner
hu: Kártya tulajdonosa

en: Card number
hu: Kartyaszám

en: Issuing bank
hu: Kibocsátó bank

en: Process card
hu: Kártya feldolgozása

en: Card charged, resolution code: 0022548315
hu: A bankkártya meg lett terhelve, a nyilvántartási kód: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
hu: A bankkártyás fizetés sikeresen fel lett dolgozva.

en: Issue number
hu: Kibocsátási szám
