Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Start date
it: Data iniziale

en: Credit Card
it: Carta di Credito

en: Expiration
it: Scadenza

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Credit card charged: !amount
it: Addebito carta di credito: !amount

en: Enter the owner name as it appears on the card.
it: Inserisci il nome del proprietario come appare sulla carta.

en: You have entered an invalid credit card number.
it: È stato inserito un numero di carta di credito non valido.

en: The start date you entered is invalid.
it: La data di inizio inserita non è valida.

en: The credit card you entered has expired.
it: La carta di credito inserita è scaduta.

en: You have entered an invalid CVV number.
it: Hai inserito un numero CVV non valido.

en: You must enter the issuing bank for that card.
it: Devi inserire l'istituto di emissione per quella carta.

en: Card type
it: Tipo carta

en: Card owner
it: Proprietario carta

en: Card number
it: Numero carta

en: Issuing bank
it: Banca emittente

en: Process card
it: Processa carta

en: Card charged, resolution code: 0022548315
it: Carta addebitata, codice di risoluzione: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
it: Pagamento con carta di credito avvenuto con successo.

en: Issue number
it: Numero di emissione
