Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Start date
ja: 開始日

en: Credit Card
ja: クレジットカード

en: Expiration
ja: 有効期限

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Credit card charged: !amount
ja: クレジットカード請求: !amount

en: Enter the owner name as it appears on the card.
ja: カード上の所有者名を入力してください。

en: You have entered an invalid credit card number.
ja: 入力されたカード番号が誤っています。

en: The start date you entered is invalid.
ja: 入力した開始日が不正です。

en: The credit card you entered has expired.
ja: 入力したカードは期限切れです。

en: The issue number you entered is invalid.
ja: 入力した発行番号が不正です。

en: You have entered an invalid CVV number.
ja: 誤ったCVV番号が入力されました。

en: You must enter the issuing bank for that card.
ja: そのカードの発行金融機関を入力する必要があります。

en: Card type
ja: カードタイプ

en: Card owner
ja: カード所有者

en: Card number
ja: カード番号

en: Issuing bank
ja: 発行金融機関

en: Process card
ja: カード処理

en: Card charged, resolution code: 0022548315
ja: カード請求、結果コード: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
ja: クレジットカード払いは正しく処理されました。

en: Use the terminal available through the<br />%button button on the View tab to<br />process credit card payments.
ja: クレジットカードの支払いを処理するために[ビュー]タブの %button ボタンから端末をご利用下さい。
