Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Start date
nl: Begindatum

en: Credit Card
nl: Creditcard

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Credit card charged: !amount
nl: Creditcard gekrediteerd voor !amount

en: Enter the owner name as it appears on the card.
nl: Vul de eigenaarsnaam in, zoals deze voorkomt op de kaart.

en: You have entered an invalid credit card number.
nl: U hebt een ongeldig kaartnummer opgegeven.

en: The start date you entered is invalid.
nl: De startdatum die u heeft ingevuld is niet geldig.

en: The credit card you entered has expired.
nl: De vervaldatum van de creditcard die u heeft ingevoerd is verlopen.

en: The issue number you entered is invalid.
nl: Het uitgiftenummer dat u heeft ingevoerd is niet geldig.

en: You have entered an invalid CVV number.
nl: U hebt een ongeldige CVC code ingegeven.

en: You must enter the issuing bank for that card.
nl: Voer de bankverstrekker van deze kaart in.

en: Card type
nl: Kaarttype

en: Card owner
nl: Kaarteigenaar

en: Card number
nl: Kaartnummer

en: Issuing bank
nl: Uitgevende bank

en: Process card
nl: Verwerk kaart

en: Card charged, resolution code: 0022548315
nl: Kaart gewijzigd, code: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
nl: Creditcard-betaling succesvol verwerkt.

en: Issue number
nl: Uitgavenummer

en: Show card details
nl: Kaartdetails weergeven
