Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Credit Card
tr: Kredi Kartı

en: Expiration
tr: Son Kullanma Tarihi

en: Ubercart - payment
tr: Ödeme

en: Credit card charged: !amount
tr: !amount ödemesi kabul edildi.

en: Enter the owner name as it appears on the card.
tr: Kredi Kartının ön yüzündeki isim

en: You have entered an invalid credit card number.
tr: Yanlış bir Kredi Kartı numarası girdiniz.

en: The start date you entered is invalid.
tr: Girdiğiniz başlangıç tarihi geçersiz.

en: The credit card you entered has expired.
tr: Girmiş olduğunuz kredi kartı zaman aşımına uğramıştır.

en: The issue number you entered is invalid.
tr: Girdiğiniz düzenleme numarası geçersiz.

en: You have entered an invalid CVV number.
tr: Yanlış bir CVV kodu girdiniz.

en: You must enter the issuing bank for that card.
tr: Bankayı girmek zorundasınız.

en: Card type
tr: Kart türü

en: Card owner
tr: Kart sahibi

en: Card number
tr: Kart numarası

en: Issuing bank
tr: Veren banka

en: Card charged, resolution code: 0022548315
tr: Karttan tahsilan gerçekleştirildi. Referans kodu: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
tr: Kredi kartı ödemesi başarıyla tamamlanmıştı.

en: Show card details
tr: Kart ayrıntılarını göster
