Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Start date
pt: Data inicial

en: Credit Card
pt: Cartão de crédito

en: Expiration
pt: Expiração

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Credit card charged: !amount
pt: Cartão de crédito cobrado: !amount

en: Enter the owner name as it appears on the card.
pt: Digite o nome do titular, como aparece no cartão.

en: You have entered an invalid credit card number.
pt: Você digitou um número de cartão de crédito inválido.

en: The start date you entered is invalid.
pt: A data de inicio que você digitou é inválida.

en: The credit card you entered has expired.
pt: O cartão de crédito que você enviou está vencido.

en: The issue number you entered is invalid.
pt: O número de emissão informado é inválido.

en: You have entered an invalid CVV number.
pt: Você digitou um código de confirmação inválido.

en: You must enter the issuing bank for that card.
pt: Você deve entrar no banco emissor para esse cartão.

en: Card type
pt: Tipo de cartão

en: Card owner
pt: Titular do cartão

en: Card number
pt: Número do cartão

en: Issuing bank
pt: Banco emissor

en: Process card
pt: Cartão de processo

en: Card charged, resolution code: 0022548315
pt: Cartão alterado, código de resolução: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
pt: Cartão de crédito processado com sucesso.

en: (Last4)
pt: (últimos 4)

en: Use the terminal available through the<br />%button button on the View tab to<br />process credit card payments.
pt: Use o terminal disponível através do <br />botão %button na aba Visão para<br />processar pagamentos com cartão de crédito.

en: Issue number
pt: Número de emissão
