Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to sk translation catalogue (17 entries)

en: Start date
sk: Dátum od

en: Credit Card
sk: Kreditná karta

en: Expiration
sk: Expirácia

en: Ubercart - payment
sk: Ubercart - platba

en: Credit card charged: !amount
sk: Účtované na kreditnú kartu: !amount

en: Enter the owner name as it appears on the card.
sk: Vložte vaše meno v tvare, ako je uvedené na karte.

en: You have entered an invalid credit card number.
sk: Vložili ste nesprávne číslo kreditnej karty.

en: The credit card you entered has expired.
sk: Kreditná karta, ktorú ste zadali, expirovala.

en: You have entered an invalid CVV number.
sk: Vložili ste nesprávne CVV číslo.

en: You must enter the issuing bank for that card.
sk: Musíte uviesť banku, ktorá kartu vydala.

en: Card type
sk: Typ karty

en: Card owner
sk: Vlastník karty

en: Card number
sk: Číslo karty

en: Issuing bank
sk: Kartu vydala banka

en: Process card
sk: Spracovanie karty

en: Card charged, resolution code: 0022548315
sk: Platba bola z karty stiahnutá, kód operácie: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
sk: Platba kreditnou kartou bola úspešná.
