Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Start date
sv: Startdatum

en: Credit Card
sv: Kontokort

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Credit card charged: !amount
sv: Kontokort debiterat: !amount

en: Enter the owner name as it appears on the card.
sv: Ange ägarens namn precis som det står på kortet.

en: You have entered an invalid credit card number.
sv: Du har angivit ett ogiltigt kontokortsnummer.

en: The start date you entered is invalid.
sv: Det startdatum du angav är ogiltigt.

en: The credit card you entered has expired.
sv: Det kontokort du angivit har gått ut.

en: The issue number you entered is invalid.
sv: Frågenumret du angivit är ogiltig.

en: You have entered an invalid CVV number.
sv: Du har angett ett ogiltigt CVV-nummer.

en: You must enter the issuing bank for that card.
sv: Du måste ange utfärdande bank för kortet.

en: Card type
sv: Korttyp

en: Card owner
sv: Kortägare

en: Card number
sv: Kortnummer

en: Issuing bank
sv: Utgivande bank

en: Process card
sv: Behandla kort

en: Card charged, resolution code: 0022548315
sv: Kortet debiterat, svarskod: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
sv: Kontokortsbetalningen behandlades utan problem.

en: (Last4)
sv: (4 sista)

en: Use the terminal available through the<br />%button button on the View tab to<br />process credit card payments.
sv: Använd terminalen som du kommer åt genom <br />knappen %button på vyfliken<br />behandla kontokortsbetalningar.
