Uc Iyzico (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (14 entries)

en: Start date
vi: Ngày bắt đầu

en: Credit Card
vi: Thẻ tín dụng

en: Ubercart - payment
vi: Ubercart - thanh toán

en: You have entered an invalid credit card number.
vi: Bạn đã nhập số thẻ tín dụng không hợp lệ.

en: The start date you entered is invalid.
vi: Ngày bắt đầu bạn đã nhập không hợp lệ.

en: The credit card you entered has expired.
vi: Thẻ tín dụng bạn nhập vào đã hết hạn.

en: The issue number you entered is invalid.
vi: Số phát hành bạn đã nhập không hợp lệ.

en: You have entered an invalid CVV number.
vi: Bạn đã nhập số CVV không hợp lệ.

en: You must enter the issuing bank for that card.
vi: Bạn phải nhập ngân hàng phát hành thẻ này.

en: Card type
vi: Loại thẻ

en: Card owner
vi: Chủ thẻ

en: Card number
vi: Số thẻ

en: Issuing bank
vi: Ngân hàng phát hành

en: Process card
vi: Xử lý thẻ
