Ubercart Mercadopago (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Status
it: Stato

en: view
it: mostra

en: Country
it: Paese

en: Brazil
it: Brasile

en: Mexico
it: Messico

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Order review submit button text
it: Il testo sul pulsante di invio revisione ordine

en: Submit Order
it: Invia ordine

en: Credit card
it: Carta di credito

en: Submit the whole order as a single line item.
it: Invia l'intero ordine come una singola riga.

en: Submit an itemized order showing each product and description.
it: Invia un ordine mostrando ogni prodotto e descrizione.

en: Show debug info in the logs for Instant Payment Notifications.
it: Mostra informazioni di debug nei logs per la Notifica Immediata del Pagamento (IPN).

en: Receiving IPN at URL for order @order_id. <pre>@debug</pre>
it: Ricezione di IPN a URL per l'ordine @order_id. <pre>@debug</pre>

en: Payment @txn_id for order @order_id did not equal the order total.
it: Il pagamento @txn_id per l'ordine @order_id non corrisponde al totale dell'ordine.
