Ubercart Mercadopago (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: view
ja: ビュー

en: Country
ja: 国

en: Brazil
ja: ブラジル

en: Argentina
ja: アルゼンチン

en: Mexico
ja: メキシコ

en: Venezuela
ja: ベネズエラ

en: Live
ja: ライブ

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Sandbox
ja: サンドボックス

en: Order review submit button text
ja: 注文内容確認ボタンのテキスト

en: Submit Order
ja: ご注文の確定

en: Credit card
ja: クレジットカード

en: API server
ja: APIサーバー

en: Submit the whole order as a single line item.
ja: 1行項目として注文全体を送信します。

en: Submit an itemized order showing each product and description.
ja: 各商品と説明の表示を箇条書きで送信します。

en: Show debug info in the logs for Instant Payment Notifications.
ja: 即時支払い通知のためのログのデバッグ情報を表示します。

en: Receiving IPN at URL for order @order_id. <pre>@debug</pre>
ja: 注文@order_idのURLでIPNを受信しています。<pre>@debug</pre>

en: Cancel return URL
ja: キャンセルの戻り先URL

en: Order @order_id at !store
ja: !storeでの注文@order_id
