Ubercart Mercadopago (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (17 entries)

en: Status
cs: Stav

en: view
cs: zobrazit

en: Country
cs: Země

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Sandbox
cs: Sandbox (cvičný účet)

en: Order review submit button text
cs: Text tlačítka "shrnutí objednávky".

en: Submit Order
cs: Potvrdit objednávku

en: Credit card
cs: Platební karta

en: Submit the whole order as a single line item.
cs: Odeslat celou objednávku jako položku v jednom řádku.

en: Submit an itemized order showing each product and description.
cs: Odeslat rozpoložkovanou objednávku ukazující každou položku zboží a popisek.

en: Show debug info in the logs for Instant Payment Notifications.
cs: Zobrazit v logu informace pro ladění okamžitých platební upozornění (Instant Payment Notifications).

en: Receiving IPN at URL for order @order_id. <pre>@debug</pre>
cs: Přijetí IPN z URL pro objednávku @order_id. <pre>@debug</pre>

en: Cancel return URL
cs: Zrušit návratovou URL

en: Order @order_id at !store
cs: Objednáka @order_id v @store

en: Payment @txn_id for order @order_id did not equal the order total.
cs: Částka na platbě @txn_id za objednávku @order_id neodpovídá celkové ceně objednávky.
