Ubercart Merchant One Gateway Integration (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Sale
da: Udsalg

en: Match
da: Resultat

en: API Username
da: API brugernavn

en: API Password
da: API adgangskode

en: Credit
da: Kredit

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Capture
da: Hævning

en: cURL error: @error
da: cURL fejl: @error

en: Credit card payment declined: @message
da: Kreditkortbetaling afvist: @message

en: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Amount: @amount<br />AVS response: @avs
da: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Beløb: @amount<br />AVS svar: @avs

en: ACCEPTED
da: GODKENDT

en: REJECTED
da: AFVIST

en: CVV match: @cvv
da: Kontrolcifre resultat: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
da: Adresse (gade) matcher, postnr. gør ikke

en: Address information not provided for AVS check
da: Adresseinformation til AVS check er ikke opgivet

en: AVS error
da: AVS fejl

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
da: Kortets udstedende bank er ikke amerikansk

en: No Match on Address (Street) or ZIP
da: Ingen resultat på adressen (gade) eller postnummer

en: AVS not applicable for this transaction
da: AVS er ikke anvendelig ved denne transaktion

en: Retry – System unavailable or timed out
da: Prøv igen - Systemet fik timeout eller er ikke tilstede

en: Service not supported by issuer
da: Service ikke understøttet af udsteder

en: Address information is unavailable
da: Adresseinformation er ikke tilgængelig

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
da: Ni cifret postnummer matcher, adressen (gade) gør ikke

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
da: Adresse (gade) og ni cifret postnummer matcher

en: Address (Street) and five digit ZIP match
da: Adresse (gade) og fem cifret postnummer matcher

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
da: Fem cifret postnummer matcher, adresse (gade) gør ikke

en: No Match
da: Intet resultat

en: Not Processed
da: Ikke gennemført

en: Should have been present
da: Skulle have været tilstede

en: Issuer unable to process request
da: Udsteder ude af stand til at gennemføre forespørgsel

en: Void
da: Annuller

en: Debug response: !data
da: Debug-svar: !data
