Ubercart Merchant One Gateway Integration (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: Not found
it: Non trovato

en: Sale
it: Vendita

en: Match
it: Riscontro

en: Credit
it: Credito

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Credit card payment declined: @message
it: Pagamento con carta di credito respinto: @message

en: ACCEPTED
it: ACCETTATO

en: REJECTED
it: RIFIUTATO

en: CVV match: @cvv
it: Corrispondenza CVV: @cvv

en: Address (Street) matches, ZIP does not
it: L'indirizzo (la strada) coincide, il CAP no

en: Address information not provided for AVS check
it: Non sono state fornite le informazioni necessarie per eseguire il controllo AVS

en: AVS error
it: Errore AVS

en: AVS not applicable for this transaction
it: AVS non applicabile a questa transazione

en: Address information is unavailable
it: Informazioni sull'indirizzo non disponibili

en: Not Processed
it: Non processato

en: Void
it: Vuoto
