Ubercart Merchant One Gateway Integration (7.x-1.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Match
nn: Samsvar

en: Credit
nn: Kreditt

en: Credit card payment declined: @message
nn: Betaling med kredittkort avvist: @message

en: ACCEPTED
nn: AKSEPTERT

en: REJECTED
nn: AVVIST

en: Address (Street) matches, ZIP does not
nn: Gateadressa stemmer, men postnummeret stemmer ikkje

en: Service not supported by issuer
nn: Tenesta er ikkje støtta av utgjevar

en: Address information is unavailable
nn: Adresseinformasjon er ikkje tilgjengeleg

en: Address (Street) and five digit ZIP match
nn: Samsvar på gateadresse og femsifra postnummer

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
nn: Samsvar på gateadresse, men ikkje på femsifra postnummer

en: No Match
nn: Ikkje samsvar

en: Not Processed
nn: Ikkje handsama

en: Should have been present
nn: Burde ha vore til stade

en: Issuer unable to process request
nn: Utgjevar kunne ikkje handsama ønsket.

en: Void
nn: Ugyldig
